TIPY POUŽITÍ SOLI

PŘÍPRAVA RELAXAČNÍ LÁZNĚ
Napusťte vanu příjemně teplou vodou a nasypte koupelovou sůl vaší oblíbené vůně. Na jednu lázeň doporučujeme použít minimálně 200 g minerální soli, v závislosti na velikosti vany. Na koupel si vyhraďte zhruba 15 až 20 minut. Relaxační lázeň zlepšuje regeneraci a prokrvení pokožky, čistí a zvláčňuje pleť, zároveň podporuje vylučování škodlivých látek z těla. Po koupeli doporučujeme osprchovat se čistou vodou bez použití sprchových gelů a mýdel. Prodloužíte tak účinek lázně a zároveň předejdete pocitu svědění pokožky, neboť usychající krystalky každé soli mohou způsobovat nepříjemný pocit, podobně jako je tomu po koupání v moři. Po koupeli zároveň vždy opláchněte vanu. Po příjemné proceduře se zabalte a dopřejte alespoň 15 minut odpočinku.
V případě, že nechcete ve vaně volně plovoucí bylinky nebo se bojíte poškrábání vany od ještě nerozpuštěné soli, doporučujeme použít náš látkový „louhovací“ sáček, který je součástí každého dárkového balení, případně samostatně k zakoupení. Sáček je vhodné použít též v hydromasážní vaně s tryskami.
 
PŘÍRODNÍ PEELING Z EPSOMSKÉ SOLI
Použijte malé množství čisté epsomské soli, případně obohacené o vaše oblíbené bylinky, v dlani navlhčete a krouživými pohyby vmasírujte do pokožky. Solný peeling odstraní odumřelé buňky, prokrví a zjemní kůži celého těla, či jeho částí. Tato procedura se nejčastěji používá při léčbě akné. Nedoporučujeme ji však provádět častěji než jedenkrát týdně. Mohlo by dojít k poškození pokožky.
 
INHALACE MOŘSKÉ SOLI
Používá se nejčastěji při onemocnění dýchacích cest, rýmě či nachlazení. Jde o léčebný postup spočívající ve vdechování nahřáté kapaliny. Za tímto účelem doporučujeme použít mořskou sůl obohacenou o rozmarýn a levanduli lékařskou.
 
KOUPEL NOHOU
Přiměřené množství soli nebo solné směsi (na cca 5 litrů vody 1 polévková lžíce) vsypte do teplé vody a nechte rozpustit. Nohy ponořte na cca 15 až 20 minut. Sůl ztvrdlou pokožku nohou zjemňuje a zvláčňuje.
 
MASÁŽ
Vaší oblíbenou čistou nebo obohacenou bylinnou sůl smíchejte s malým množstvím olivového, mandlového, kokosového nebo jiného oleje a pokožku jemně masírujte. Po masáži si dopřejte sprchu pouze čistou vodou bez použití sprchového gelu nebo mýdla. Pokožka tak zůstane jemná a vláčná.
 
AROMA LAMPA
Smíchejte přiměřené množství soli s bylinkami a trochou vody, přidat můžete i trochu svého oblíbeného aroma olejíčku a zapalte svíčku.
 
VONNÝ SÁČEK
Na provonění šatní skříně, či jako vkusná vonná dekorace, obsahuje hrubozrnnou himalájskou sůl, květ levandule lékařské a levandulovou silici.
Vonný sáček je součástí každého dárkového balení (nabízená dárková balení naleznete ZDE).