O SOLI

Epsomská sůl neboli síran hořečnatý je významnou součástí mořské vody i některých minerálních vod. Byla objevena v 17. století ve městě Epsom v hrabství Surrey v Anglii.
Čistá epsomská sůl je bez vůně, ale s velmi hořkou chutí, používá se vnitřně i zevně. Vnitřně se používá ve formě projímadla s cílem pročištění organismu. Nejčastější zevní použití je formou relaxační koupele a koupele nohou, ale také pleťového peelingu problematické pleti a tělového peelingu.
Epsomská sůl se formou koupele používá k celkovému zklidnění organismu, relaxaci, detoxikaci organismu, uvolnění nervového systému, snížení bolesti zad a kloubů, změkčení ztvrdlé kůže a proti zadržování vody v lidském těle. Ulevuje rovněž unaveným nohám a zmírňuje jejich otoky. Zkvalitňuje spánek a podporuje dobrou náladu, a to díky vysokému obsahu hořčíku, který je pro lidský organismus nezbytný. Při nadbytku stresu dojde v lidském těle k poklesu množství hořčíku, proto je někdy epsomské soli přisuzována i vlastnost odbourávat stres.
 
Přírodní růžová kamenná sůl je těžena v čistém prostředí pákistánského Pandžábu. První záznamy o těžbě jsou staré cca 800 let.
Charakteristické růžové zbarvení soli je způsobeno díky malému obsahu sloučenin železa. Nerafinovaná přírodní minerální sůl je díky svým revitalizačním účinkům na organismus vhodná zejména do koupele, aroma lamp, solných jeskyní, wellness, balneo, spa resortů, lázní a hotelů, v čisté formě i do bazénů nebo jen jako dekorace.
 
Výroba této soli tradičním způsobem začíná napuštěním systému kanálů a zadržovacích nádrží čistou mořskou vodou. Působením slunečního záření a přirozeného proudění vzduchu se postupně voda odpaří a krystalizuje.
Při použití v kuchyni má tato sůl výraznější chuť než běžná kuchyňská sůl. Při použití v kosmetice citlivou pokožku uklidňuje a zmírňuje její podráždění, proto je mořská sůl díky svým revitalizačním účinkům na organismus vhodná zejména do koupele, wellness resortů a lázní, v čisté formě i do bazénů. Hojivá lázeň je určena zejména pro problematickou pokožku.
 

 
Všechny naše produkty jsou čistě přírodní. Při jejich výrobě nepoužíváme žádná syntetická barviva, konzervační látky, sulfáty, silikony, ropné deriváty, živočišné tuky ani parabeny.
 
Jelikož se jedná o zcela přírodní sůl, kterou nijak nepřibarvujeme ani jinak neupravujeme, rozdílná barevnost či zrnitost (hrubost) není tudíž na závadu a nemůže být proto předmětem reklamace. Barevnou škálu himalájské soli nejsme schopni nijak ovlivnit.
 
Doporučené datum spotřeby: 24 měsíců od data výroby.
 
Uchovávejte na suchém místě bez přímého slunečného svitu a teplotě do +25 °C v uzavřeném obalu.
 
Ukládat mimo dosah dětí!
 
Nepoužívat při přecitlivosti nebo alergii na byliny a silice. Nepoužívat v těhotenství. Sůl ani solný roztok nesmí přijít do styku s oční sliznicí. V případě, že dojde ke kontaktu s oční sliznicí, neprodleně oko proplachujte čistou vodou, případně vyhledejte lékařské ošetření.
 
Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních nám nedovoluje informovat vás o účincích používaných bylin na Váš organismus. Na našem e-shopu uvádíme pouze obecně známé informace o bylinkách. O dalších účincích a působení bylin na organismus si prosím dohledejte informace ve volně dostupných zdrojích.